CZY POWIĘKSZENIE PIERSI NA 5 LAT JEST BEZPIECZNE?

CZY POWIĘKSZENIE PIERSI NA 5 LAT JEST BEZPIECZNE?

Co jakiś czas w mediach i gabinetach lekarzy medycyny estetycznej pojawiają się reklamy ” bezpiecznych” substancji do powiększania piersi. Można wybrać okres – reklamy mówią o jednej nocy, 5 latach, a nawet dożywotnio. Wszystkie zabiegi oferowane są jako bezinwazyjne, czyli bez ingerencji chirurgicznej w ciało. Czy to prawda?

WSTRZYKIWANIE PREPARATÓW DO PIERSI ?Po pierwsze – wstrzyknięcie zastrzyku – czyli przerwanie ciągłości skóry – to już jest inwazja w ciało. Po takiej ingerencji można zachorować na wirusowe zakażenie wątroby, nabawić się zakażenia, doznać martwicy skóry i tkanki podskórnej, uszkodzić nerwy i naczynia, a nawet – w rzadkich przypadkach – mieć wstrząs anafilaktyczny.

Po drugie – nie istnieją płynne substancje powiększające piersi, które nie migrowałyby ( przemieszczały się) do brzucha, ramion, pleców.

Powiększenie piersi – znaczące i stałe – nie może być na obecnym etapie wiedzy uzyskane metodami niechirurgicznymi, takimi jak – kremy, tabletki hormonalne, ćwiczenia fizyczne.

Wstrzykiwanie różnych substancji wypełniających takich – silikon płynny, kwas hialuronowy, Aquafiling ( artykuł: „Piersi powiększy ci dentysta” )– bezpośrednio do gruczołu lub w jego pobliżu gruczołu jest niebezpiecznym i zakazanym sposobem powiększania piersi.
Obecnie obiecującą metodą powiększania piersi jest wykorzystanie własnych komórek  tłuszczowych otrzymanych z brzucha lub bioder.