JAK PIELĘGNOWAĆ BIUST PO POWIĘKSZENIU IMPLANTAMI?

JAK PIELĘGNOWAĆ BIUST PO POWIĘKSZENIU IMPLANTAMI?

Operacja włożenia implantów w piersi to nie koniec drogi o ładny biust.Aby cieszyć się długo ładnymi piersiami, należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych otrzymanych od chirurga plastycznego. W rękach pacjentki jest opieka nad przebiegiem pooperacyjnym!

POWIĘKSZANIE PIERSI U MŁODYCH KOBIETKilka godzin po operacji ważne jest chodzenie i ćwiczenia uruchamiające mięśnie łydek.

Samodzielny spacer po pokoju, wstawanie z łóżka są niezbędne w profilaktyce przeciwzakrzepowej. W szpitalu tuż przed wyjściem do domu lekarz zmienia opatrunki i usuwa dreny (jeśli była konieczność ich założenia). W domu nie należy samodzielnie zmieniać opatrunków, ani ściągać pooperacyjnego stanika. Przez okres paru dni można odczuwać niewielki ból i ucisk piersi. Bardzo ważne jest noszenie stanika pooperacyjnego (nawet w czasie snu), spanie na plecach oraz niewykonywanie ruchów angażujących mięsień piersiowy (podnoszenie ciężkich rzeczy, unoszenie rąk do góry). Nadmierne, szybkie ruchy rękoma mogą doprowadzić do przemieszczenia się implantu. Należy być cierpliwym i pozwolić implantom mocno zakotwiczyć w organizmie.