[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Korekcja Blizn – Twoje Rozwiązanie na Blizny pooperacyjne i pourazowe

Niechętnie patrzysz na swoje blizny po operacjach czy urazach? Szukasz metody korekcji blizn?

Zrozumienie procesu gojenia się blizn jest kluczem do ich efektywnej korekcji. Większość blizn, powstałych po urazach czy operacjach, jest często nierównych, zauważalnych i ściśle związanych z tkankami leżącymi głębiej.

Niezależnie od tego, czy masz bliznę po cesarskim cięciu czy operacji wyrostka robaczkowego, pamiętaj, że istnieje wiele dostępnych opcji, które mogą pomóc Ci zmniejszyć jej widoczność i zwiększyć komfort życia. W zależności od charakterystyki blizny, możliwe jest jej uwolnienie od napięcia, zwiększenie ruchomości, a także zredukowanie jej widoczności poprzez specjalne techniki chirurgiczne.

Proces dojrzewania Blizn

BLINA PO CESARCEStandardowym leczeniem blizn jest masaż, natłuszczanie i ewentualne stosowanie plastrów silikonowych. Ważne jest pamiętanie, że blizna dojrzewa nawet do 1,5 roku. Z tego powodu, wszelkie procedury korekcyjne, powinny być przeprowadzane minimum po 6 miesiącach od pierwotnego zabiegu.

Zrozumienie zabiegu – Korekcja Chirurgiczna Blizn

Celem korekcji chirurgicznej blizn jest uwolnienie napięcia na skórze, oddzielenie blizny od głębiej leżących tkanek oraz zmniejszenie jej widoczności. W przypadku blizn wklęsłych, przeszczepienie tłuszczu z PRP może pomóc przywrócić bliznę do poziomu otaczającej skóry.

Operacje są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub, na życzenie pacjenta, w sedacji dożylnej. Po operacji, pacjent pozostaje na oddziale przez około 2 godziny, do momentu zakończenia działania sedacji.

Pooperacyjne Opieka i Powrót do Normalności

Powrót do pracy, w zależności od rozległości blizny, jest możliwy natychmiastowo lub po 1 dobie. Następnego dnia lekarz przeprowadza kontrolę, a po 6-14 dniach od zabiegu usuwa szwy.

Przed zabiegiem pacjent wykonuje badania krwi, takie jak morfologia, poziom elektrolitów oraz układ krzepnięcia (INR, APTT).

Koszt operacji u dr Kurmanow

Cena operacji zależy od umiejscowienia blizny, sposobu operacji, zastosowanych materiałów. W czasie konsultacji dr Kurmanow oceni koszt operacji.

korekcja blizn u dr KurmanowChcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę CZYTELNIA MEDYCZNA– źródło cennych informacji o bliznach.

Zadbaj o swoją skórę. Nie pozwól, aby blizny pooperacyjne czy pourazowe zatrzymały Cię w drodze do pięknej, gładkiej skóry. Daj się przekonać do korekcji blizn i odkryj swoje prawdziwe piękno.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13534″ img_size=”FULL” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][vc_separator color=”white”][vc_column_text]

KONTAKT

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1692035030974{background-color: rgba(255,245,225,0.81) !important;*background-color: rgb(255,245,225) !important;}”][vc_column width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

przy biurku dr Kurmanow

LUMEDICA

UL. ŻABIKOWSKA 63

LUBOŃ

+48 61 8130004

[/dt_sc_contact_info][/vc_column][vc_column width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

dr kurmanow myje się do operacji

ENDOMEDICAL

UL. CHWALISZEWO 19A

POZNAŃ

+48 603 222 911

[/dt_sc_contact_info][/vc_column][/vc_row]