Newsweek -Dr Joanna Kurmanow – operacje plastyczne mężczyzn

Męskie kompleksy zazwyczaj dotyczą kształtu nosa, uszu i opadających powiek. A także coraz częściej ginekomastii, czyli tzw. piersi kobiecych. – Ginekomastia na ogół związana jest z otyłością oraz przyjmowaniem anabolików i odżywek na przyrost masy mięśniowej.

Gdy młody człowiek ćwiczy na siłowni, ma wyrzeźbione ciało. Gdy przestaje ćwiczyć, a odżywia się jak dotychczas, ilość tkanki tłuszczowej w całym ciele, również w piersiach, się zwiększa – tłumaczy dr Joanna Kurmanow.

Bogusław Linda, największy twardziel polskiego kina, zrobił sobie lifting! – ogłosiły w sensacyjnym tonie plotkarskie portale. Ale nie on jeden. Lekarze twierdzą, że z roku na rok przybywa w Polsce mężczyzn, którzy w klinikach chirurgii plastycznej i estetycznej poprawiają wygląd.Leczą kompleksy i próbują zatrzymać czas.Robią to w tajemnicy.

– Mam pacjenta, który nawet przed żoną ukrywa swoje zabiegi.– śmieje się dr Ewa Markiewicz, dermatolog z Gdańska. – Myślę, że 95 proc. moich pacjentów nie powie nikomu, że zrobili sobie jakiś zabieg – zgadza się dr Janusz Zdzitowiecki, współwłaściciel Sopockiej Fabryki Urody. – Za nic. To dla nich większy kłopot niż dla kobiet – potwierdza dr Joanna Kurmanow.

Zobacz źródło