[vc_row][vc_column][vc_column_text]

OPERACJA ODSTAJĄCYCH USZU – skuteczna metoda na poprawę estetyki i komfortu życia

Operacja

Plastyka uszu, inaczej otoplastyka, to zabieg chirurgiczny skierowany na poprawę kształtu, proporcji czy wyrównaniu asymetrii uszu. Często wykonywany jest w celu korekcji odstających uszu, które są najczęstszą wadą wrodzoną w obrębie głowy i szyi. Zabieg trwa od 1,5 do 2 godzin i polega na wymodelowaniu chrząstki, dzięki czemu uzyskuje się estetycznie wyglądające uszy.

Korzyści po operacji odstających uszu

Dobry kandydat

Dobrym kandydatem na zabieg plastyki uszu jest osoba, która ma odstające, niesymetryczne uszy . Minimalny wiek pacjenta to 8 lat. Kandydaci na zabieg powinni być zdrowi, nie mieć przewlekłych chorób. Najważniejsze, aby mieli realistyczne oczekiwania odnośnie wyników zabiegu.

operacja odstających uszu wykonywana przez dr kurmanow
Konsultacja

Podczas konsultacji lekarz ocenia stan uszu pacjenta, omawia możliwe opcje, rekomenduje odpowiednią procedurę. Pacjent dowiaduje się o możliwych powikłaniach i  ryzyku. Ważne jest, aby pacjent miał możliwość zadania wszystkich pytań, które ma na temat operacji.

Przygotowanie do operacji Odstających uszu

Przed operacją lekarz zaleca powstrzymanie się od palenia tytoniu i unikania leków, które mogą zwiększyć krwawienie. W dniu zabiegu pacjent powinien przyjść na czczo. Badania wymagane do operacji musi zabrać ze sobą.

W dniu operacji

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedacji dożylnej i znieczuleniu miejscowym. Po operacji na uszy zakładany jest bandaż lub opaska, która ma zapobiega urazom.

Czego oczekiwać po operacji Odstających uszu

Po zabiegu należy nosić opaskę na głowę przez 7 – 10 dni, potem zakłada się ją tylko na noc przez 3 miesiące. Powrót do normalnej aktywności jest możliwy po około 10-14 dniach. Należy unikać sportów kontaktowych przez 3 miesiące.

operacja odstających uszu wykonywana przez dr kurmanow
Wyniki

Pacjenci mogą zauważyć natychmiastową poprawę w wyglądzie ich uszu, chociaż pełne wyniki mogą nie być widoczne do czasu pełnego wygojenia. Wyniki są zazwyczaj trwałe.Jednakże w około 20% przypadków może nastąpić nieznaczne „odskoczenie” ucha po operacji. Najczęściej to zmiana 0 1-1,5 mm.

Koszt

Koszt operacji jest zależny od sposobu znieczulenia, pobytu na oddziale. Należy skonsultować się z dr Kurmanow, aby uzyskać dokładne informacje na temat kosztów.

Plastyka uszu to skuteczny sposób na poprawę wyglądu uszu, zwiększenie pewności siebie i poprawę komfortu życia. Dobrym kandydatem na zabieg jest zdrowa osoba z odstającymi uszami. Zabieg jest stosunkowo krótki, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i pooperacyjnej opieki.

 

Źródła: Mayo Clinic, 'Otoplastyka’[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13551″ img_size=”FULL” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

dr kurmanow myje się do operacji

ENDOMEDICAL

UL. CHWALISZEWO 19A

POZNAŃ

+48 603 222 911

[/dt_sc_contact_info][/vc_column][vc_column width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

dr kurmanow myje się do operacji

ENDOMEDICAL

UL. CHWALISZEWO 19A

POZNAŃ

+48 603 222 911

[/dt_sc_contact_info][/vc_column][/vc_row]