[vc_row][vc_column][vc_separator color=”custom” style=”shadow” border_width=”2″ el_width=”60″ accent_color=”rgba(10,56,116,0.89)”][vc_column_text el_class=”aligncenter”]

ZNAJDŹ OPERACJĘ chirurgii plastycznej DLA SIEBIE

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][vc_empty_space height=”10px”][vc_tta_tabs style=”modern” color=”sky” spacing=”2″ active_section=”1″][vc_tta_section title=”TWARZ” tab_id=”1638980147668-39cbf068-b650″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”PLASTYKA POWIEK” price=”6 000 – 7 500 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fkorekcja-powiek-gornych%2F|title:%23|target:_blank” image=”13622″]

Operacja korekcyjna powiek górnych jest stosunkowo szybkim zabiegiem, trwającym około 1,5 godziny. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a na życzenie pacjenta, można dodatkowo zastosować sedację dożylną, która zapewnia głęboki stan relaksu.

Podczas operacji chirurg wykonuje precyzyjne nacięcie, aby usunąć nadmiar skóry powieki oraz tłuszcz uwypuklający się w części bocznej i przyśrodkowej, jeśli jest to konieczne. W razie potrzeby, wzmocnione zostają również powięzi i mięśnie. Pooperacyjna blizna jest umieszczona w naturalnym załamaniu powieki, co sprawia, że jest praktycznie niewidoczna po zagojeniu.

Pacjent jest zwykle w stanie opuścić szpital po 2-3 godzinach od zakończenia operacji, co zależy od rozległości zabiegu i rodzaju zastosowanego znieczulenia. W domu, zalecane jest leżenie z wysoko uniesioną głową i aplikowanie okularów chłodzących na oczy, które powinny być nakładane na materiał, nie bezpośrednio na skórę.

Po zabiegu, pierwsza wizyta kontrolna jest zazwyczaj umawiana na następny dzień.

Po upływie 5-7 dni, chirurg usuwa szwy.

Pacjent jest zazwyczaj w stanie powrócić do pracy po tygodniu do 10 dni, zależnie od szybkości, z jaką siniaki na powiekach znikają.

Jest to skuteczna procedura, która znacznie poprawia komfort i jakość życia, a wyniki są zwykle długotrwałe.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”PLASTYKA USZU” price=”5 500 – 6 500 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Foperacja-odstajacych-uszu%2F|title:%23|target:_blank” image=”13625″]

Zabieg korekcyjny małżowin usznych, znany również jako otoplastyka, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji dożylnej, a u dzieci – znieczuleniu ogólnym. Operacja ma charakter modelujący, nie niszczący chrząstkę, co jest jej ogromnym atutem. Proces ten trwa zazwyczaj od 1,5 do 2 godzin.

Zabieg polega na wycięciu niewielkiego fragmentu skóry z tylnej powierzchni ucha, wymodelowaniu chrząstki, założeniu specjalnych modelujących szwów wewnętrznych oraz zszyciu skóry. Na sali operacyjnej zakładana jest opaska na głowę (lub wąski bandaż), która pomaga utrzymać nowy kształt ucha.

Po operacji, na tylnej powierzchni małżowiny usznej pozostaje niewielka blizna. Pierwsza noc pooperacyjna bywa bolesna, dlatego ważne jest stosowanie zaleconych przez lekarza leków przeciwbólowych. Po zabiegu zaleca się noszenie opaski na głowę przez 7 – 10 dni, po czym opaskę zakłada się tylko na noc przez kolejne 3 miesiące.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej jest możliwy po około 5-10 dniach, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Przy pracach związanych z home-office, okres ten może być krótszy, natomiast w zawodach wymagających bezpośredniego kontaktu z ludźmi, powrót do pracy może wymagać więcej czasu.

Operacja małżowin usznych to często przeprowadzany zabieg, który może znacznie poprawić komfort życia i samoocenę pacjenta.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”MODELOWANIE TWARZY TŁUSZCZEM” price=”OD 6 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fprzeszczep-tluszczu%2F|title:%23|target:_blank” image=”13632″]

Przeszczep tłuszczu to innowacyjna metoda modelowania twarzy, która korzysta z naturalnej tkanki pacjenta. Tkanka tłuszczowa jest pobierana zwykle z obszarów takich jak brzuch czy biodra za pomocą specjalnie zaprojektowanych kaniul (system Colleman). Ważne jest, aby nie mylić tego zabiegu z liposukcją – ilość tłuszczu potrzebnego do modelowania twarzy jest niewielka.

Po oczyszczeniu i przygotowaniu, cząsteczki tłuszczu są iniekowane w obszary twarzy wymagające poprawy – często są to fałdy nosowo-wargowe, okolice jarzmowe oraz warga górna.

Ale dlaczego wybiera się tkankę tłuszczową zamiast tradycyjnych wypełniaczy? Przewagą tkanki tłuszczowej jest fakt, że jest to naturalna tkanka pacjenta, co eliminuje ryzyko reakcji autoimmunologicznej. Również nie ma ryzyka wystąpienia ziarniniaków.

Kolejną zaletą jest obecność komórek macierzystych w tkance tłuszczowej, które mają zdolność do poprawy tonusu i napięcia skóry. Skóra po takim zabiegu wygląda na bardziej promienną i zdrową. Przeszczepione komórki tłuszczowe, które przetrwają proces przeszczepienia, pozostają na swoim miejscu przez całe życie pacjenta, dając długotrwałe efekty.

Przeszczep tłuszczu to skuteczna i bezpieczna technika, która przynosi nie tylko estetyczne korzyści, ale również przyczynia się do poprawy ogólnego zdrowia i wyglądu skóry.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”BIUST” tab_id=”1638981569870-8ba0d7fa-2b26″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”POWIĘKSZANIE PIERSI” price=”20 000 – 23 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fpowiekszenie-piersi-implantami%2F|title:%23|target:_blank” image=”13421″]

Operacja powiększenia piersi, zwana również mammoplastyką powiększającą, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej u dr Kurmanow. Zabieg ma na celu nie tylko zwiększenie wielkości piersi, ale również korektę ich kształtu, dostosowując je do indywidualnych preferencji pacjentki.

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwie godziny. Operacja polega na utworzeniu kieszeni pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym większym, w której umieszcza się implant. W wyniku tego zabiegu piersi stają się pełniejsze i bardziej wyraźne. Po umieszczeniu implantu chirurg zamyka ranę, stosując warstwowe szycie. Szwy są usuwane po około dwóch tygodniach. W ranie czasem pozostawiane są cienkie dreny, które są zwykle usuwane po 24 godzinach.

Po operacji pacjentki mogą odczuwać pewne dolegliwości, takie jak ból lub ucisk na klatce piersiowej, szczególnie w pierwszych dwóch dniach po operacji. Z każdym kolejnym dniem odczuwane dolegliwości zwykle ulegają zmniejszeniu, a komfort pacjentki znacznie się poprawia, ponieważ organizm zaczyna się przyzwyczajać do nowych implantów.

Powrót do normalnej aktywności, w tym do pracy, zwykle następuje po około 7 do 10 dniach po operacji. Jest to jednak indywidualne i zależy od szybkości procesu gojenia oraz intensywności odczuwanego bólu.

Operacja przynosi nie tylko estetyczne korzyści, ale również znacząco poprawia jakość życia pacjentek. Wielu kobiet doświadcza pozytywnych zmian w postrzeganiu własnego ciała, co przekłada się na większe poczucie pewności siebie i satysfakcji.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”ZMNIEJSZANIE PIERSI” price=”od 19.000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Foperacja-zmniejszenia-piersi%2F|title:%23|target:_blank” image=”13318″]

Redukcja piersi, również znana jako mammaplastyka redukcyjna, to zabieg, który nie tylko poprawia wygląd, ale przede wszystkim komfort życia pacjentek. Szczególnie korzystne jest to dla kobiet, które doświadczają fizycznego dyskomfortu z powodu nadmiernie dużych piersi, takiego jak bóle pleców, szyi, czy utrudnione wykonywanie niektórych aktywności fizycznych.

Jest to operacja przeprowadzana pod znieczuleniem ogólnym, trwająca około 3 godziny, podczas której lekarz chirurg modeluje piersi, eliminując nadmiar tkanki tłuszczowej, gruczołowej i skóry. W rezultacie piersi stają się mniejsze, bardziej podniesione i lepiej proporcjonalne do reszty ciała. Techniki operacyjne różnią się w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjentki, ale zawsze wiążą się z bliznami wokół otoczki i na piersi.

Po operacji, przez około 48 godzin, w ranie pozostają dreny. Może wystąpić niewielki ból, zasinienia i obrzęk, które zwykle ustępują po 3-4 dniach. Pobyt w szpitalu trwa od 1 do 2 dni, a powrót do pracy jest możliwy po 10-14 dniach.

Najlepszym momentem na przeprowadzenie takiej operacji jest okres po urodzeniu wszystkich planowanych dzieci. Jeżeli jednak pacjentka zdecyduje się na operację przed ciążami, musi liczyć się z tym, że ciąża i karmienie piersią mogą wpłynąć na wcześniej wymodelowany kształt piersi, a karmienie może być niemożliwe lub utrudnione.

Pomimo pewnych ograniczeń, redukcja piersi przynosi wielu kobietom olbrzymią ulgę, zwiększając ich pewność siebie i komfort życia.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”PODNIESIENIE PIERSI” price=”od 19.000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fpodniesienie-piersi%2F|title:%23|target:_blank” image=”13422″]

Mastopeksja, inaczej znana jako lifting piersi, jest procedurą chirurgiczną, której celem jest podniesienie i ujędrnienie opadających piersi. Istnieją dwa główne rodzaje mastopeksji: z implantami i bez implantów.

Mastopeksja bez implantów: Ten rodzaj mastopeksji polega na usunięciu nadmiaru skóry, podniesieniu i ujędrnieniu piersi. Podczas zabiegu, chirurg przeprowadza cięcia, aby usunąć nadmiar skóry, a następnie przemodelowuje tkankę piersi, aby nadać jej bardziej jędrny i młodzieńczy wygląd. Ten rodzaj mastopeksji jest szczególnie polecany dla kobiet, które są zadowolone z rozmiaru swoich piersi, ale chciałyby poprawić ich kształt i pozycję.

Mastopeksja z implantami: Ten rodzaj mastopeksji, również nazywany augmentacją piersi z liftigiem, polega na podniesieniu i ujędrnieniu piersi oraz jednoczesnym powiększeniu ich rozmiaru za pomocą implantów. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które chcą jednocześnie poprawić kształt i zwiększyć rozmiar swoich piersi. Podczas tego zabiegu, chirurg najpierw wprowadza implanty, a następnie przeprowadza lifting piersi, aby nadać im optymalny kształt i pozycję.Obie operacje są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym i zazwyczaj trwają od 2 do 3 godzin.

Po zabiegu mastopeksji, pacjentka pozostaje w szpitalu na obserwacji przez 1-2 doby. Powrót do aktywności zawodowej – około 10 dni. Zalecenia po operacji – noszenie specjalnego stanika pooperacyjnego przez około trzy miesiące po zabiegu. Stanik ten pomaga utrzymać piersi we właściwej pozycji podczas procesu gojenia, minimalizuje obrzęk i pomaga w kształtowaniu nowego wyglądu piersi. Po operacji zostają blizny na piersi i wokół otoczki, które zazwyczaj bledną i stają się mniej widoczne w ciągu roku od zabiegu,

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”KOREKCJA BRODAWEK” price=”6 000 – 7 500 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Foperacja-wciagnietych-brodawek%2F|title:%23|target:_blank” image=”13053″]

Nie jesteś sama, jeśli zmagasz się z dyskomfortem spowodowanym wklęsłymi lub płaskimi brodawkami sutkowymi. Ten stan, spowodowany skróceniem przewodów mlecznych, wpływa na wielu ludzi, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Wpływ na samoocenę może być znaczny, prowadząc do nieśmiałości i wstydu. U kobiet może to również utrudniać karmienie piersią.

Jeżeli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich brodawek, operacja korekcyjna może być dla Ciebie.

Operacja, wykonywana w znieczuleniu miejscowym ( i sedacji dożylnej, na życzenie pacjenta), polega na uwolnieniu i wydłużeniu (lub przecięciu) przewodów mlecznych, przywracając wypukłość brodawki.

Technika, którą stosujemy, jest pewna i zostawia jedynie drobne nacięcie – do 1 cm – u podstawy brodawki. Blizna jest praktycznie niewidoczna. Operacja trwa do 60 minut, nie wymaga hospitalizacji, a powrót do normalnej aktywności możliwy jest już po 5-7 dniach.

Zdecydowanie warto rozważyć tę operację, jeśli cierpisz na dyskomfort związany z wyglądem swoich brodawek. Ta niewielka interwencja może mieć ogromny wpływ na poprawę Twojego samopoczucia i pewności siebie.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”GINEKOMASTIA” price=”od 10 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fginekomastia%2F|title:%23|target:_blank” image=”13745″]

Ginekomastia, czyli powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn, jest stanem, który może powodować dyskomfort fizyczny i psychiczny. Przyczyny są zróżnicowane – mogą to być zmiany hormonalne, otyłość, stosowanie niektórych leków lub substancji psychoaktywnych, a także choroby takie jak nowotwory czy choroby wątroby. Niezależnie od przyczyny, ginekomastia może wpływać na samoocenę i poczucie męskości.

Operacja ginekomastii jest skuteczną metodą leczenia tego stanu. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej i/lub tłuszczowej z piersi. W niektórych przypadkach może być konieczne również usunięcie nadmiaru skóry. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin.

Po operacji pacjent zostaje w szpitalu 1-2 doby, a powrót do normalnej aktywności zwykle następuje po około 2 tygodniach. W zależności od skali zabiegu, mogą pozostać blizny, jednak są one zwykle mało widoczne i umieszczone w taki sposób, aby były jak najmniej zauważalne.

Decyzja o operacji ginekomastii jest ważnym krokiem, który może znacząco poprawić jakość życia pacjenta. Jest to sposób na odzyskanie pewności siebie i komfortu z własnym ciałem.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”SYLWETKA” tab_id=”1638982548489-bc85bf74-4fdd”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”PLASTYKA BRZUCHA” price=”od 15 000 PL” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fplastyka-brzucha%2F|title:%23|target:_blank” image=”13423″]

Abdominoplastyka, znana również jako plastyka brzucha, jest zabiegiem chirurgicznym, który pomaga poprawić wygląd i kształt brzucha. Zabieg jest często wybierany przez osoby, które straciły dużo na wadze, miały ciążę lub po prostu borykają się z opornym tłuszczem i luźną skórą w obszarze brzucha, której nie można usunąć tylko przez dietę i ćwiczenia.

Operacja, polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z brzucha oraz, jeśli to konieczne, na naprawie rozciągniętych lub rozerwanych mięśni brzucha. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem ogólnym i trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin, w zależności od zakresu procedury.

Po operacji pacjent zwykle zostaje w szpitalu przez 1-2 doby. Okres rekonwalescencji obejmuje noszenie specjalnego bandaża lub bielizny uciskowej przez kilka tygodni, co pomaga zminimalizować obrzęk i wspiera proces gojenia. Powrót do lekkich aktywności, takich jak praca biurowa, jest zwykle możliwy po 2 tygodniach, ale pełne aktywności fizyczne, takie jak ćwiczenia, zwykle są dozwolone dopiero po 6 tygodniach.

Pamiętaj, że wynik abdominoplastyki jest trwały, pod warunkiem utrzymania stabilnej wagi. Ciężar ciała powinien być stabilny przez co najmniej 6 miesięcy przed zabiegiem. Zmiany w masie ciała po operacji mogą wpłynąć na wynik.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”LIPOSUKCJA” price=”od 8 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fliposukcja%2F|title:%23|target:_blank” image=”13495″]

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który ma na celu usunięcie nadmiaru tłuszczu z określonych obszarów ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, ramiona, podbródek i inne. Jest to jedna z najpopularniejszych form chirurgii plastycznej na świecie.

Liposukcja jest zazwyczaj wskazana dla osób, które mają trudności z utratą tłuszczu z określonych obszarów ciała pomimo diety i ćwiczeń. Nie jest to jednak metoda odchudzania, ale raczej sposób na modelowanie sylwetki poprzez usunięcie uporczywych „fałdek tłuszczu”.

Operację, przeprowadza się w znieczuleniem ogólnym i miejscowym, w zależności od obszaru poddanego liposukcji i ilości tłuszczu do usunięcia. Polega na wprowadzeniu cienkiej kaniuli przez niewielkie nacięcia w skórze, a następnie odsysaniu tłuszczu. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin, w zależności od obszaru i ilości tłuszczu do usunięcia.

Po operacji pacjenci zwykle wracają do domu następnego dnia.

Okres rekonwalescencji zależy od wielkości operowanego obszaru, ale większość pacjentów jest w stanie wrócić do normalnej aktywności po 1-2 tygodniach. W wyniku operacji pozostają niewielkie blizny, ale zazwyczaj są one dobrze ukrywane i stają się mniej widoczne z upływem czasu.

Chociaż liposukcja daje trwałe wyniki, utrzymanie zdrowego stylu życia, w tym diety i ćwiczeń, jest kluczowe dla utrzymania efektów zabiegu.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”MINIABDOMINOPLASTYKA” price=”od 10 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fmini-abdominoplastyka%2F|title:%23|target:_blank” image=”13683″]

Miniabdominoplastyka jest procedurą chirurgiczną, która ma na celu usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z dolnej części brzucha. Jest to mniej inwazyjna alternatywa dla pełnej abdominoplastyki i jest często wybierana przez pacjentów, którzy mają niewielkie ilości nadmiaru skóry i tłuszczu do usunięcia.

Operacja wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, i trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. W trakcie operacji, chirurg wykonuje niewielkie nacięcie tuż powyżej linii bikini, przez które usuwa nadmiar tkanki i napina skórę. Następnie rana jest zamykana szwami. W ranie operacyjnej pozostawia się dren, usuwany po 24-48 godzinach.

Pobyt w szpitalu po miniabdominoplastyce jest krótki, zwykle trwa od 1 do 2 dni. Pełna rekonwalescencja może trwać od 1 do 4 tygodni, w zależności od indywidualnego tempa gojenia pacjenta. Podczas tego czasu pacjenci są zwykle zaleceni do noszenia specjalnej bielizny uciskowej, aby zminimalizować obrzęk i wspomóc proces gojenia.

Po miniabdominoplastyce pozostaje linijna blizna, która zwykle jest ukryta pod linia bielizny.

Wielu pacjentów zgłasza znaczną poprawę wyglądu i pewności siebie po operacji, co czyni ją wartą rozważenia dla tych, którzy borykają się z nadmiarem skóry i tłuszczu w dolnej części brzucha.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”GINEKOLOGIA ESTETYCZNA” tab_id=”1638982861205-1bdcec5e-9703″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”LABIOPLASTYKA” price=”od 6 500 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Flabioplastyka%2F|title:%23|target:_blank” image=”13643″]

Wargi sromowe mniejsze, tworzą osłonę wejścia do pochwy. U niektórych kobiet, mogą być one nieproporcjonalnie duże, wystające poza wargi sromowe większe. Powoduje to szereg problemów – od częstych zakażeń i dyskomfortu podczas stosunku, do bólu i obrzęku podczas aktywności fizycznej. Taka budowa anatomiczna, może również powodować blokadę psychiczną przed współżyciem.

Jedynym wyjściem jest chirurgiczna korekcja.

Przed operacją wymagane są badania, takie jak morfologia krwi, OB, NA, K, INR i APTT, oraz posiew z pochwy i cytologia.

Operacja ta jest zwykle wykonywana w znieczuleniu miejscowym i sedacji dożylnej, chociaż w niektórych przypadkach może być zastosowane znieczulenie ogólne. Wykorzystywane są różne techniki , od prostego usunięcia nadmiaru tkanki (za pomocą lasera lub noża chirurgicznego) do bardziej skomplikowanych procedur, takich jak plastyka całej okolicy sromu. Czas operacji zależy od wybranej metody i może trwać od 40 minut do 2 godzin.

Po operacji pacjentka powinna odpoczywać w łóżku przez 7-14 dni, dbając o higienę i wentylację rany. Powrót do pracy zwykle następuje po tym okresie, podczas gdy powrót do aktywności fizycznej i współżycia, jest zwykle możliwy po około 3 tygodniach.

Zalety operacji to znaczna poprawa komfortu życia, zarówno fizycznego jak i emocjonalnego. Dyskomfort i ból są zminimalizowane, a zaufanie i satysfakcja z wyglądu ciała mogą znacznie wzrosnąć. Dodatkowo, ta operacja przyczynia się do poprawy higieny intymnej, co jest nieocenione, zwłaszcza dla kobiet aktywnych fizycznie. Jest to bardzo ważny aspekt, który dodatkowo zwiększa komfort życia po operacji.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”WARGI SROMOWE WIĘKSZE” price=”od 8 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fkorekcja-warg-sromowych-wiekszych%2F|title:%23|target:_blank” image=”13633″]

Wargi sromowe większe są zewnętrzną częścią żeńskich narządów płciowych, otaczając wargi sromowe mniejsze i przedsionek pochwy. U młodych kobiet są pełne i jędrne. Z wiekiem, w wyniku ciąż, lub wahaniami wagi tracą objętość i jędrność. Jeśli ten zmieniony wygląd powoduje dyskomfort psychiczny, zabieg wypełniania i ujędrniania warg sromowych większych tkanką tłuszczową jest dobrym rozwiązaniem.

Zabieg, przeprowadzany zazwyczaj w sedacji dożylnej, polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha (przez niewidoczne cięcie w pępku), specjalnym przygotowaniu, a następnie przeszczepieniu komórek tłuszczowych do warg sromowych większych. Część przeszczepionych komórek tłuszczowych może ulec resorpcji, dlatego przeszczep jest często wspierany przez dodanie osocza bogatopłytkowego (PRP), co dodatkowo poprawia elastyczność i teksturę skóry.

W przypadkach, gdy występuje znaczna wiotkość skóry i zwisanie nadmiaru skóry, może być konieczne wycięcie fragmentu skóry w kształcie elipsy, z lub bez przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Po operacji, pacjentka pozostaje w klinice do czasu, gdy minie działanie sedacji, z kontrolną wizytą następnego dnia. Wargi mogą być obrzęknięte i bolesne przez 2-3 dni po operacji. Powrót do pracy zazwyczaj następuje po około 7 dniach, a powrót do współżycia po około 2 tygodniach.

Zabieg ten może przynieść znaczącą poprawę w samopoczuciu pacjentki, poprawiając wygląd warg sromowych większych i przywracając im jędrność i pełnię, co przekłada się na większą pewność siebie i komfort.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”WZGÓREK ŁONOWY” price=”od 8 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fginekologia-estetyczna-3%2F|title:%23|target:_blank” image=”13683″]

Bardzo często po dużym przybraniu na wadze (np. w ciąży), wzgórek łonowy, pomimo utraty kilogramów, pozostaje wypukły, z dużą podściółką tłuszczową. To jest widoczne zwłaszcza, gdy kobieta założy modne obecnie obcisłe ubrania.

Jeśli zauważyłaś u siebie taki wygląd okolicy łonowej i przeszkadza Ci ten stan, dobrym rozwiązaniem jest liposukcja wzgórka łonowego. Jedynym warunkiem potrzebnym do udanej operacji liposukcji jest dobrze napięta, elastyczna skóra bez rozstępów.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji dożylnej. Po nastrzyknięciu wzgórka łonowego przygotowanym roztworem Kleina, przez małe nacięcia wprowadza się kaniule i odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Uzyskaną w ten sposób tkankę można wykorzystać do zabiegu wypełnienia warg sromowych większych.

Po operacji będziesz odczuwała niewielkie dolegliwości bólowe przez 2-3 dni, okolica operowana będzie obrzęknięta i posiniaczona.

Efekty operacji będą widoczne po kilku miesiącach, co zależy od szybkości obkurczania się skóry. Powrót do normalnej aktywności następuje po około tygodniu.

Celem tej operacji jest nie tylko poprawa estetyki ciała, ale także znaczne poprawienie komfortu życia pacjentki. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy wzgórka łonowego może zwiększyć pewność siebie pacjentki, zminimalizować dyskomfort podczas noszenia obcisłych ubrań.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”LIPOSUKCJA WZGÓRKA ŁONOWEGO” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fliposukcja-wzgorka-lonowego-2%2F|title:dowiedz%20si%C4%99%20wi%C4%99cej|target:_blank|rel:nofollow” image=”13683″ price=”Od 7 500 zł”]

Liposukcja wzgórka łonowego jest zabiegiem, który ma na celu poprawę estetyki i proporcji ciała pacjentki. Jest ona szczególnie polecana dla osób, które doświadczają niekomfortu lub niezadowolenia z powodu nadmiernego tłuszczu w tej okolicy. Przed zabiegiem liposukcji konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań: morfologia krwi, OB, NA, K, INR i APTT.

Zabieg liposukcji wzgórka łonowego może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od preferencji pacjenta i chirurga. Podczas procedury, chirurg wprowadza cienką kaniulę pod skórę w celu usunięcia nadmiernego tłuszczu. Zabieg trwa zazwyczaj od jednej do dwóch godzin.

Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort i obrzęk, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Zaleca się noszenie specjalnej bielizny uciskowej przez kilka tygodni w celu minimalizacji obrzęku i wspomagania procesu gojenia.

Liposukcja wzgórka łonowego ma wiele zalet. Poprawia proporcje ciała, co może prowadzić do poprawy pewności siebie i komfortu. Ponadto, wyniki są zazwyczaj długotrwałe, o ile pacjent utrzymuje stabilną wagę.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”MEDYCYNA REGENERACYJNA” tab_id=”1638983218620-e7e2bfd1-f113″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP” price=”od 3 500 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fprp-terapia-osocza-bogatoplytkowego%2F|title:%23|target:_blank” image=”13637″]

Starzejąca się skóra ma obniżoną zdolność zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i obniżony poziom kolagenu.Utratę jędrności możemy porównać do przekształcenia się młodego winogrona w wysuszoną rodzynkę.Stosowanie terapii PRP umożliwia czasowe wstrzymanie tego procesu.

Nie jest to lekarstwo na wieczną młodość, ale na przedłużenie młodszego wyglądu Twojej twarzy. Poprawia koloryt skóry, jej elastyczność i teksturę, poprzez pobudzenie wzrostu włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru iniekcji.Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.

Koncentrat PRP jest również z powodzeniem stosowany w celu: zwiększenia przeżywalności przeszczepów tłuszczu u pacjentów poddanych rekonstrukcji piersi, leczenia owrzodzeń cukrzycowych stopy, korygowania blizn, stymulacji wzrostu włosów.

Zabieg przeprowadzany jest na sali zabiegowej. Po pobraniu krwi żylnej, następuje jej preparowanie w specjalnym urządzeniu, które oddziela płytki od innych składników krwi. Następnie po nałożeniu maści znieczulającej na twarz i szyję, wykonuje się mikro nakłucia PRP. Cały zabieg trwa około 1 godziny. Twarz jest zaczerwieniona przez 1-2 dni.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”PRZESZCZEP TŁUSZCZU W TWARZ” price=”od 8 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fprzeszczep-tluszczu%2F|title:%23|target:_blank” image=”13628″]

Przeszczep tłuszczu w obrębie twarzy, znany również jako lipofilling, jest techniką chirurgii plastycznej, która polega na pobraniu tłuszczu z jednego obszaru ciała (najczęściej z okolic brzucha lub ud) i przeszczepieniu go w wybrane miejsca twarzy.

Głównym celem tego zabiegu jest przywrócenie młodzieńczego wyglądu, poprawienie konturów twarzy oraz redukcja oznak starzenia.

Tłuszcz może być przeszczepiany w różnych obszarach twarzy, takich jak policzki, czoło, okolice oczu, usta czy broda, w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Procedura jest przeprowadzana zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i zwykle trwa od jednej do dwóch godzin, w zależności od obszaru, który ma być poprawiony.

Lipofilling daje długotrwałe, naturalnie wyglądające rezultaty, poprawiając zarówno objętość, jak i kształt twarzy. Ponadto, tłuszcz wykorzystywany w tej technice jest bogaty w komórki macierzyste, które mogą pomóc w regeneracji i naprawie tkanek, w tym skóry.

W ten sposób lipofilling może przyczynić się do redukcji widoczności blizn, stymulując procesy regeneracyjne skóry.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”LECZENIE BLIZN” tab_id=”1638983487281-f59d44df-7482″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”POURAZOWE, POWYPADKOWE” price=”od 2 000 PLN” link=”url:https%3A%2F%2Fdrkurmanow.pl%2Fkorekcja-blizn%2F|title:%23|target:_blank” image=”13634″]

Blizny, będące naturalnym efektem procesu gojenia, mogą być czasem powodem dyskomfortu, zarówno fizycznego, jak i estetycznego. Chirurgia plastyczna oferuje kilka technik korekcji blizn, które mogą poprawić ich wygląd i zmniejszyć objawy z nimi związane.

  1. Proste wycięcie: Jest to najprostsza technika, która polega na wycięciu blizny i zszyciu ran tak, aby były jak najmniej widoczne. Zazwyczaj stosuje się ją do blizn płaskich i małych, które nie powodują dyskomfortu.
  2. Z-plastyka: Jest to technika, w której bliznę przekształca się w kształt litery „Z”. Polega to na stworzeniu dwóch równoległych nacięć po obu stronach blizny, które następnie są zamieniane miejscami i zszywane. Ten rodzaj procedury poprawia elastyczność skóry i zmniejsza napięcie blizny.
  3. W-plastyka: Ta technika jest podobna do Z-plastyki, ale tworzy kształt litery „W”. Zamiast stworzenia dwóch nacięć, chirurg tworzy wiele małych nacięć wzdłuż blizny w kształcie fal. Te nacięcia są następnie zszywane w taki sposób, aby zminimalizować widoczność blizny i poprawić elastyczność skóry.

Wybór techniki zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i rodzaj blizny, jej lokalizacja oraz indywidualne oczekiwania pacjenta. Ważne jest, aby zawsze skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, aby zrozumieć, która metoda będzie najodpowiedniejsza w danym przypadku.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”ZMIANY SKÓRNE” tab_id=”1691203617343-c44d4698-e879″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_sc_popular_content type=”type2″ image=”13649″ title=”ŻÓŁTAKI POWIEK” price=”OD 2 000 ZŁ” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.doz.pl%2Fczytelnia%2Fa16613-Kepki_zolte__jak_powstaja_zoltaki_na_powiekach_Rodzaje_leczenie”]

Żółtaki powiek, inaczej kępki żółte, są łagodnymi zmianami skórnymi, zlokalizowanymi zazwyczaj na powiekach, zwłaszcza blisko kącików oczu. Zmiany te są zazwyczaj bezbolesne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale mogą być dla niektórych osób powodem niezadowolenia z wyglądu.

Usuwanie żółtaków powiek jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na wycięciu tych zmian. Operacja ta jest przeprowadzana zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Chirurg plastyczny dokładnie oznacza obszar do usunięcia, a następnie delikatnie wycina zmiany skórne, minimalizując ryzyko uszkodzenia powieki lub oka. W zależności od wielkości i lokalizacji żółtaków, może być wymagane kilka nacięć.

Po operacji, rana jest zamykana za pomocą szwów, które są usuwane po około tygodniu. Pacjent powinien oczekiwać pewnego stopnia zaczerwienienia i obrzęku w miejscu operacji, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach.

Choć usunięcie żółtaków powiek jest skuteczne, istnieje ryzyko ich powrotu, szczególnie u osób z podwyższonym poziomem cholesterolu. Dlatego ważne jest monitorowanie poziomu cholesterolu i utrzymanie zdrowego stylu życia po operacji.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_sc_popular_content type=”type2″ image=”13036″ title=”TŁUSZCZAKI” price=”OD 1000 ZŁ” link=”url:https%3A%2F%2Fportal.abczdrowie.pl%2Ftluszczak”]

Tłuszczaki, znane również jako lipomy, to łagodne guzy tłuszczowe, które mogą się pojawiać w różnych częściach ciała. Choć zwykle nie są bolesne ani niebezpieczne, niektóre osoby mogą zdecydować się na ich usunięcie ze względu na niewygodę lub kwestie estetyczne.

Zabieg usuwania tłuszczaków jest stosunkowo prosty i jest przeprowadzany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Procedura polega na dokonaniu niewielkiego nacięcia w skórze, przez które chirurg delikatnie wydobywa tłuszczak. Nacięcie jest następnie zamykane szwami, które są usuwane po około tygodniu.

W przypadku większych tłuszczaków, mogą być stosowane bardziej zaawansowane techniki, takie jak liposukcja. W takim przypadku, zamiast tradycyjnego nacięcia, stosuje się cienką kaniulę do rozpuszczenia i usunięcia tłuszczaku.

Po operacji, obszar wokół miejsca usunięcia tłuszczaka może być lekko opuchnięty i zaczerwieniony, ale te objawy zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Pomimo skuteczności zabiegu, tłuszczaki mogą nawracać, zwłaszcza u osób genetycznie predysponowanych do ich tworzenia.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”ZMIANY ŁAGODNE” image=”13060″ price=”OD 700 ZŁ” link=”url:https%3A%2F%2Fdermatologiamaciejewska.pl%2Fdermatoskopia-bydgoszcz%2Fnowotwory-lagodne-skory%2F”]

Usuwanie nowotworów łagodnych skóry to zabieg, który jest często wykonywany w celu poprawy komfortu życia pacjenta lub dla poprawy estetyki. Nowotwory łagodne skóry obejmują szereg różnych warunków, takich jak brodawki, znamiona, tłuszczaki (lipomy), torbiele, keratozy i wiele innych.

Zabieg usuwania nowotworu łagodnego skóry zazwyczaj polega na chirurgicznym wycięciu zmiany. W zależności od rodzaju i lokalizacji guza, zabieg ten może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W wielu przypadkach, niewielki nowotwór łagodny skóry można usunąć w trakcie jednej wizyty.

Po operacji, pacjent może odczuwać niewielki ból lub dyskomfort w miejscu nacięcia, który zazwyczaj ustępuje po kilku dniach. W miejscu wyciętego guza pozostaje blizna, której wielkość zależy od rozmiaru usuwanego guza.

Warto jednak pamiętać, że choć te guzy są łagodne, nie powinny być ignorowane. Każda zmiana skóry, szczególnie nowa, rosnąca lub zmieniająca kształt, kolor czy wielkość powinna być skonsultowana z lekarzem. Czasem to, co na pierwszy rzut oka wygląda na łagodny guz skóry, może okazać się nowotworem złośliwym. Dlatego bardzo ważne jest regularne badanie skóry i konsultacje z dermatologiem lub chirurgiem.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][dt_sc_popular_content type=”type2″ title=”NOWOTWORY ZŁOŚLIWE SKÓRY” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.mayoclinic.org%2Fdiseases-conditions%2Fmelanoma%2Fsymptoms-causes%2Fsyc-20374884|target:_blank” image=”13060″ price=”OD 700 ZŁ”]

Usuwanie nowotworów skóry to istotny zabieg w dziedzinie onkologii i dermatologii. Najczęściej usuwane nowotwory to czerniak, rak podstawnokomórkowy (rak bazocelularny) i rak kolczystokomórkowy (rak płaskonabłonkowy).

1. **Czerniak**: Jest to najbardziej agresywny rodzaj raka skóry, który rośnie z komórek melanocytów. Czerniak jest łatwo rozpoznawalny ze względu na swoją ciemną barwę, nieregularne krawędzie i szybki wzrost. Zabieg usuwania czerniaka zazwyczaj wymaga szerszego marginesu zdrowej skóry wokół guza, aby zminimalizować ryzyko nawrotu.

2. **Rak podstawnokomórkowy**: Jest to najczęściej występujący nowotwór skóry, który rozwija się z komórek podstawnej warstwy skóry. Te guzy są zazwyczaj powolno rosnące i rzadko przerzutują, ale mogą być destrukcyjne dla tkanek wokół nich. Usuwanie raka podstawnokomórkowego zazwyczaj polega na wycięciu guza razem z niewielkim marginesem zdrowej skóry.

3. **Rak kolczystokomórkowy**: Ten typ raka skóry rośnie z komórek kolczystych warstwy skóry. Rak kolczystokomórkowy ma większą skłonność do przerzutów niż rak podstawnokomórkowy, ale jest mniej agresywny niż czerniak. Zabieg usuwania raka kolczystokomórkowego zazwyczaj polega na wycięciu guza wraz z marginesem zdrowej skóry.

Wszystkie te zabiegi usuwania są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od wielkości i lokalizacji guza. Po operacji pacjent powinien regularnie kontrolować skórę i przeprowadzać badania kontrolne, aby wykryć ewentualne nawroty.

[/dt_sc_popular_content][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][vc_empty_space height=”50px”][vc_separator color=”custom” style=”shadow” el_width=”50″ accent_color=”#3070a4″][vc_column_text]

KONTAKT

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1692033982696{background-color: rgba(255,245,225,0.78) !important;*background-color: rgb(255,245,225) !important;}”][vc_column_inner width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

przy biurku dr Kurmanow

LUMEDICA

UL. ŻABIKOWSKA 63

LUBOŃ

+48 61 8130004

[/dt_sc_contact_info][vc_separator color=”custom” style=”shadow” el_width=”50″ accent_color=”#3070a4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

dr kurmanow myje się do operacji

ENDOMEDICAL

UL. CHWALISZEWO 19A

POZNAŃ

+48 603 222 911

[/dt_sc_contact_info][vc_separator color=”custom” style=”shadow” el_width=”50″ accent_color=”#3070a4″][/vc_column_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”13756″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Warto!

dr joanna kurmanow

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”13535″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”custom” style=”shadow” el_width=”50″ accent_color=”#3070a4″][/vc_column][/vc_row]