POWIĘKSZANIE BIUSTU BEZINWAZYJNE I BEZPIECZNE?

POWIĘKSZANIE BIUSTU BEZINWAZYJNE I BEZPIECZNE?

Od lat lekarze, naukowcy, fizycy starają się opracować nieoperacyjną metodę augmentacji biustu oraz bezpieczny, biokompatybilny, stały, nieprzemieszczający się materiał do powiększenia piersi. Szukają wśród różnych substancji – od tkanki tłuszczowej , parafiny, szklanych kulek, wolnych przeszczepów dermalnych,wolnych przeszczepów tkanki tłuszczowej, politetrafluoroetylenu, gąbek alkoholu poliwinylowego, wolnego oleju silikonowego, poliakrylamidu ( Aquafilling).

implanty piersiNiestety, bezskutecznie. Nie opracowano do tej pory metody, w której użycie substancji płynnej byłoby bezpiecznym i przewidywalnym sposobem powiększania piersi. Nie opracowano substancji, która byłaby na tyle bezpieczna, aby można ją było luzem ( przez zastrzyk) umieścić w piersi.

Idealnie byłoby, gdyby:

– kieszeń wytworzona w prawej i lewej piersi byłaby dokładnie taka sama,

– kieszeń zlokalizowana byłaby między mięśniem piersiowym a gruczołem, nie uszkadzając ani mięśnia, ani gruczołu,

– podana substancja nie przemieszczała się, pozostając w miejscu podania do czasu wchłonięcia,

– podana substancja wchłaniała się w jednej i drugiej piersi w tym samym czasie,

– podana substancja nie wytwarzała odczynu tkankowego (blizny łącznotkankowej), i nie utrudniała diagnostyki nowotworowej piersi

Pamiętajmy, że zastrzyki (iniekcje) wykonuje się” na ślepo” – stąd preparaty w badaniu MRI są odnajdywane w mięśniach, podskórnie, w gruczole piersiowym. Preparaty te migrują – do  brzucha, ramion, pleców.

Jeśli dbasz o swoje zdrowie – odwiedź chirurga plastycznego, który stosuje bezpieczne implanty!