kobieta w lustrze - ODMŁODZENIE SKÓRY TWARZY

Starzejąca się skóra ma obniżoną zdolność zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i obniżony poziom kolagenu. Utratę jędrności możemy porównać do przekształcenia się młodego winogrona w wysuszoną rodzynkę.

Stosowanie terapii PRP umożliwia czasowe wstrzymanie tego procesu. Nie jest to lekarstwo na wieczną młodość, ale na przedłużenie młodszego wyglądu Twojej twarzy. Poprawia koloryt skóry, jej elastyczność i teksturę, poprzez pobudzenie wzrostu włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru iniekcji.
Podstawą medycyny regeneracyjnej z własnych tkanek (krew, tłuszcz, szpik) oraz stosowania PRP jest technologia umożliwiająca skoncentrowanie takiej liczby płytek krwi ( 6-7 razy wartość bazowa), że podanie powstałego koncentratu osocza powoduje namnażanie różnych typów komórek i naprawę tkanek.

Najnowocześniejszy obecnie komputerowy separator komórkowy Angel PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn.14 razy wartość bazowa. Czyli, nawet jeśli mamy bardzo niską liczbę płytek krwi — system Angel pozwoli na uzyskanie wystarczającej ilości koncentratu tak, aby można było go użyć do mezoterapii twarzy, szyi, dłoni,głowy.
Jego skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach, bardzo pozytywnymi doświadczeniami w Polsce i na świecie ( PRP pubmed )
Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.
Koncentrat PRP jest również z powodzeniem stosowany w celu: zwiększenia przeżywalności przeszczepów tłuszczu u pacjentów poddanych rekonstrukcji piersi, leczenia owrzodzeń cukrzycowych stopy, korygowania blizn, stymulacji wzrostu włosów.
Zabieg przeprowadzany jest na sali zabiegowej. Po pobraniu krwi żylnej następuje jej preparowanie w specjalnym urządzeniu, które oddziela płytki od innych składników krwi. Następnie po nałożeniu maści znieczulającej na twarz i szyję, wykonuje się mikro nakłucia PRP. Cały zabieg trwa około 1 godziny. Twarz jest zaczerwieniona przez 1-2 dni.