[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ZMARSZCZKI TWARZY – PRZESZCZEP TŁUSZCZU: Naturalny sposób na odmłodzenie i uwydatnienie piękna twarzy

Poprawa wyglądu twarzy

Czy marzysz o odmłodzeniu swojej twarzy? Nie chcesz używać wypełniaczy ? Poznaj innowacyjny zabieg chirurgii plastycznej – lipofilling twarzy. Ten naturalny sposób na poprawę wyglądu zdobywa coraz większą popularność. Pozwala osiągnąć trwałe efekty bez ryzyka odrzutu. Dzięki temu unikatowemu zabiegowi można wykorzystać własną tkankę tłuszczową do wypełnienia lwich zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych oraz poprawy jędrności skóry twarzy.

przeszczep tłuszczu – bezpieczny i naturalny materiał

Minimalizacja ryzyka powikłań dzięki wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej

Lipofilling twarzy to jedna z wielu dostępnych procedur chirurgii plastycznej, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne korzyści. Przede wszystkim, zabieg wykorzystuje wyłącznie naturalny materiał, pochodzący bezpośrednio od pacjenta, co eliminuje ryzyko odrzutu czy reakcji alergicznych. Dzięki temu lipofilling jest stosunkowo bezpiecznym i długotrwałym rozwiązaniem, które pozwala zachować naturalność i harmonię twarzy.

Zabieg krótki, efekty długotrwałe

Krótki czas rekonwalescencji oraz długotrwałe efekty

Lipofilling twarzy ma jeszcze jedną zaletę – to zabieg stosunkowo krótki, który nie wymaga dłuższego pobytu pacjenta w szpitalu. Po jego wykonaniu, pacjent może szybko wrócić do codziennych aktywności.

PRZESZCZEP TŁUSZCZU- wszechstronne wskazania

Lipofilling twarzy to zabieg wszechstronny, który może pomóc w rozwiązaniu różnorodnych problemów estetycznych. Zalecany jest osobom zmagającym się z problemami takimi jak zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, utrata jędrności skóry, asymetria twarzy czy ubytek tkanki tłuszczowej. Dzięki precyzyjnym iniekcjom, lekarz może modelować i uwydatniać poszczególne partie twarzy, dostosowując zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta.

przeszczep tłuszczu w twarz wykonywany przez chirurg plastyczny dr kurmanow
Bezpieczeństwo przede wszystkim – przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że lipofilling twarzy jest uznawany za stosunkowo bezpieczny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają jego wykonanie. Wśród nich znajdują się aktywne procesy zapalne w okolicach twarzy, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią. Przed przeprowadzeniem zabiegu, lekarz przeprowadza szczegółową konsultację z pacjentem, aby ocenić jego stan zdrowia i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Przygotowanie do zabiegu i rodzaj znieczulenia

Przed przeprowadzeniem lipofillingu twarzy, pacjent musi przejść konsultację z lekarzem. Istotne jest dokładne omówienie oczekiwanych rezultatów oraz wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Nie zawsze wymagane są specjalne przygotowania, jednak w niektórych przypadkach lekarz może zalecić czasowe odstawienie niektórych leków, które mogłyby wpłynąć na przebieg procedury. Zabieg lipofillingu twarzy zazwyczaj przeprowadza się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego i sedacji dożylnej, co minimalizuje ewentualne dolegliwości bólowe i dyskomfort.

Etapy zabiegu i rekonwalescencja

Zabieg lipofillingu twarzy składa się z dwóch kluczowych etapów. Pierwszym z nich jest pobranie tkanki tłuszczowej od pacjenta, najczęściej z okolic brzucha. Następnie, po odpowiednim przygotowaniu, tkankę tłuszczową przeszczepia się do rejonów biorczych, czyli miejsc, które mają zostać wypełnione, takich jak zmarszczki czy bruzdy nosowo-wargowe. Dzięki precyzyjnym iniekcjom, lekarz modeluje twarz, nadając jej harmonijną i odmłodzoną formę. Po przeprowadzeniu zabiegu, pacjent powinien spodziewać się lekkiego obrzęku i zaczerwienienia, które z czasem znikają. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj kilka dni, po których pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Trwałe efekty i zalecenia po zabiegu

kobieta po przeszczepie tłuszczu w twarz operacja plastyczna przez dr kurmanowEfekt UTRZYMUJE SIĘ PRZEZ LATA, JEDNAK MOŻLIWE JEST PONOWNE PODANIE TŁUSZCZU

Efekty lipofillingu twarzy są trwałe, jednak ostateczny czas utrzymania się efektu zależy od indywidualnej reakcji organizmu pacjenta. Po zabiegu pacjent powinien przestrzegać kilku ważnych zaleceń, aby optymalnie zadbać o efekty i rekonwalescencję. Wskazane jest unikanie aktywności fizycznej przez kilka dni po zabiegu, oraz zrezygnowanie z gorących kąpieli i sauny przez około 2 tygodnie. Ponadto, pacjent powinien zrezygnować z palenia papierosów oraz ograniczyć spożycie alkoholu, co przyspieszy proces gojenia się i utrzymania efektów zabiegu.

Po operacji warto stosować roller. To powoduje lepsze tkwienie skóry oraz rozprowadzenie tkanki tłuszczowej.

Bezpieczeństwo i ewentualne powikłania

Lipofilling twarzy jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, jednak jak w każdej procedurze medycznej, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. Należą do nich między innymi nasilone krwawienia, zakażenia, uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych, a także bliznowacenie skóry. Warto zaznaczyć, że powikłania są rzadkie, ale w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów, pacjent powinien jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Lipofilling twarzy – naturalne odmłodzenie i piękno

Lipofilling twarzy to innowacyjny zabiegchirurgii plastycznej, który pozwala na poprawę wyglądu twarzy poprzez przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej. Procedura jest stosunkowo bezpieczna i może przynieść trwałe efekty, które utrzymują się nawet przez kilka lat. Przed zabiegiem pacjent powinien przejść konsultację z lekarzem i dostosować się do zaleceń w okresie rekonwalescencji. Możliwe powikłania są rzadkie, ale warto być świadomym ich istnienia i zgłosić się do lekarza w przypadku niepokojących objawów.

References –Fat Transfer[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13553″ img_size=”FULL” alignment=”center” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

przy biurku dr Kurmanow

LUMEDICA

UL. ŻABIKOWSKA 63

LUBOŃ

+48 61 8130004

[/dt_sc_contact_info][/vc_column][vc_column width=”1/2″][dt_sc_contact_info type=”type3″]

dr kurmanow myje się do operacji

ENDOMEDICAL

UL. CHWALISZEWO 19A

POZNAŃ

+48 603 222 911

[/dt_sc_contact_info][/vc_column][/vc_row]