RÓŻNICA MIĘDZY IMPLANTEM OKRĄGŁYM I ANATOMICZNYM

RÓŻNICA MIĘDZY IMPLANTEM OKRĄGŁYM I ANATOMICZNYM

Przychodząc na konsultacje, pacjentka dowiaduje się, jaka jest różnica między implantem okrągłym a anatomicznym.
Implanty piersi mają kształt okrągły — gdy szerokość jest równa wysokości oraz anatomiczny (kształt łzy), gdy te wymiary różnią się. Wtedy implant jest wypukły na dolnym biegunie, a płaski na górnym.Taki kształt podnosi kompleks otoczka-brodawka, a także dzięki płaskiemu górnemu biegunowi piersi wyglądają naturalnie.

implanty piersiDzięki temu pierś u szczupłej pacjentki bardzo naturalnie wygląda po operacji, w przeciwieństwie do implantu okrągłego, gdzie jego brzeg może być widoczny. Implanty okrągłe pragną mieć kobiety młode, które jeszcze nie rodziły. Natomiast anatomiczne — Panie, które z racji wieku i dzieci chcą uzyskać naturalny wygląd piersi.

Czy można tak dobrać implant, aby był niewyczuwalny i niewidoczny? Tak! Implant dobiera się do budowy anatomicznej pacjentki, m.in. obliczając szerokość piersi, pokrycie tkankowe, odległość od wcięcia mostka do brodawki, wysokość piersi, itd. Ważne tez są informacje, czy pacjentka rodziła, czy planuje ciąże. Jaki jest jej wiek i stan skóry. I czy ma duże wahania wagi. Dużo Pań myśli, że taką konsultację i dobór implantów można wykonać wysyłając swoje zdjęcie oraz zdjęcie piersi, które chcą uzyskać po operacji. A tak się niestety nie da zrobić.